İçeriğe geç
Anasayfa » Yükseltilmiş Döşeme Standart Ebatları & Farklı Ebat Seçenekleri

Yükseltilmiş Döşeme Standart Ebatları & Farklı Ebat Seçenekleri

Yükseltilmiş döşeme, özellikle ofis, iş merkezi, hastane, okul gibi yüksek bina ve yoğun kullanım alanları için tercih edilen bir döşeme türüdür. Yükseltilmiş Döşeme Standart Ebatları olmakta fakat ihtiyaca göre özel ölçülerde de tasarım yapılabilmektedir. Yükseltilmiş döşeme, yer döşemesine göre daha fazla avantaj sağlar ve teknik donanımların yer altında kalmasını sağlayarak estetik bir görüntü oluşturur. Bu makalede, yükseltilmiş döşeme standart ebatları ve farklı ebat seçenekleri hakkında bilgi edinebilirsiniz.

Yükseltilmiş döşeme, aynı zamanda, zemin yüzeyinin daha temiz ve düzgün görünmesini sağlar ve sıcaklık ve nem kontrolüne yardımcı olur. Ayrıca, yükseltilmiş döşeme, ses yalıtımı özelliği sayesinde gürültüyü azaltır. Yükseltilmiş zemin bir çok işletme ve kurum tarafından kullanılan en verimli sonuç veren ürünlerdir. Zemin ile arada oluşacak boşluk da data kabloları, elektrik hatları ve tesisat boruları geçebilmektedir.

Yükseltilmiş Döşeme Panel Ölçüleri

Yükseltilmiş Döşeme Standart Ebatları 60cm x 60cm olarak üretilir. Bu ebat, genellikle ofis ve iş merkezleri gibi orta ölçekli binalar için standart olarak kabul edilir. 60cm x 60cm plakalar, kolay kurulum, bakım ve yenileme işlemleri için de ideal bir boyuttur. Yükseltilmiş döşeme standart ebatları 60cm x 60cm olmakla birlikte, farklı ebat seçenekleri de mevcuttur. Müşterilerin ihtiyaçlarına uygun olarak özel ebatlarda üretim yapılabilir.

Bununla birlikte, yükseltilmiş döşeme sistemleri, farklı boyutlarda plakalarla da kullanılabilir. Özellikle büyük endüstriyel tesisler, depolar veya havaalanları gibi alanlarda daha büyük plakalar tercih edilebilir. 90cm x 90cm veya 120cm x 120cm gibi daha büyük plakalar da kullanılmaktadır. Yükseltilmiş döşeme sayesinde, kablo ve boru hatları gibi yapısal bileşenler zemin altında saklanabilir ve kolayca erişilebilir hale gelir. Bu, zemindeki değişiklikleri ve yenilemeleri daha kolay ve daha hızlı yapılabilir hale getirir.

Yükseltilmiş Döşeme Panel Ölçüleri

Farklı Ebatlarda Üretmek Mümkün Müdür?

Evet, yükseltilmiş döşeme plakaları farklı ebatlarda üretilebilir. Yükseltilmiş döşeme standart ebatların yanı sıra, müşterilerin ihtiyaçlarına uygun olarak özel ebatlarda da üretim yapılabilir. Bu sayede, her türlü proje için özelleştirilmiş bir çözüm sunulabilir. Farklı ebatlarda yükseltilmiş döşeme üretmek mümkündür. Özellikle büyük alanlar için, daha büyük ebatlarda döşemeler kullanmak avantajlı olabilir. Ayrıca, bazı özel projeler için özel ebatlarda yükseltilmiş döşeme üretimi de yapılabilir.

Yükseltilmiş döşeme sistemleri, özellikle mimari tasarımların göz önünde bulundurulduğu proje alanlarında, farklı ebatlarda plakaların kullanımı ile daha estetik bir görüntü oluşturulabilir. Aynı zamanda, büyük endüstriyel tesislerde veya havaalanları gibi yoğun ayak trafiğine sahip alanlarda da daha büyük plakaların kullanımı, işletme maliyetlerini azaltabilir ve bakım kolaylığı sağlayabilir.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir